دبیرخانه دائمی بین‌المللی خاویار ایران تاسیس می‌شود
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی، از تاسیس دبیرخانه دائمی بین‌المللی خاویار ایران خبر داد.
1395/05/16

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از شرکت خدمات کشاورزی، مهندس عباس رجایی در سفر به استان مازندران گفت: برای حفظ و تثبیت بازار جهانی خاویار ایران و حفظ جایگاه پرآوازه این محصول پرارزش، تاسیس دبیرخانه دائمی بین‌المللی خاویار ایران را در دستور کار شرکت قرار دادند.

وی با بیان این که حفظ ذخایر ماهیان خاویاری دریای خزر در گرو همکاری دستگاه‌های مرتبط است، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل کاهش ذخایر تاسماهیان دریای خزر از بین رفتن زیستگاه‌های طبیعی و آلودگی رودخانه‌های متصل به دریای خزر است که بدین منظور برای بهبود صید و ذخایر این ماهیان ارزشمند باید نسبت به بهسازی رودخانه‌ها و محیط زیست طبیعی این ماهیان از طریق نهادهای مسئول اقدام لازم صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در این سفر در بازدید از بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با نام قره‌برون، ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام شده در این بخش نسبت به حل مسائل و مشکلات این شرکت دستورات لازم را صادر کرد.

مهندس رجایی و هیات مدیره شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در این سفر، از مجموعه قفس‌های مستقر در دریای خزر (لاریم) موسسه جهاد نصر و فعالیتهای این موسسه بازدید کردند.
همچنین مشاور وزیر و هیأت همراه در بازدید از مرکز بازسازی ذخایر شهید رجایی و همچنین از مزرعه پرورش آبزی گستران ساعی، در جهت افزایش بهره‌وری بخش، نکاتی را متذکر شدند.

در این بازدید، الگوها و روش‌های پرورش با آب شیرین و اقتصادی بودن آن به واسطه مجری بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت و دستور گسترش این فعالیت با شناسایی ظرفیت سایر استان‌ها صادر شد.

 تعداد مشاهده خبر1177 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal