تأسیس نخستین مرکز فوق مدرن فرآوری خاویار در گیلان
1395/05/19

مشاور وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی، از تأسیس نخستین مرکز فوق مدرن مکانیزه در زمینه فرآوری ماهیان خاویاری در گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی، مهندس رجایی در سفر به گیلان برای بازدید از ظرفیت‌های کشاورزی و شیلاتی استان، از بخش‌های مختلف علمی – تخصصی موسسه تحقیقات بین‌المللی تاس‌ماهیان دریای خزر بازدید کرد و تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی بین موسسه تحقیقات بین‌المللی تاس‌ماهیان دریای خزر و شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی تبادل شد.

وی در بازدید از امکانات شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در استان گیلان، در راستای خدمات‌دهی بهتر به کشاورزان در حوزه کود، بذر و سم پیشنهادهایی ارائه کرد.

بنا به این گزارش، در نشست مدیران مجمع صید و صیادی مدیریت ماهیان خاویاری با مهندس رجائی، آنان خواستار اصلاح استاندارد تورهای صید ماهیان خاویاری که قدمت طولانی دارد، شدند.

مدیران این مجمع، ضمن عنوان مسائل خود در راستای افزایش صید مولدین برای نجات این گونه ارزشمند به قدیمی بودن این تورها اشاره کردند که در این خصوص آقای مهندس رجائی جهت حل مسائل مطروحه دستورات لازم صادر کرد.

همچنین مهندس شاهنوازی عضو هیأت مدیره و معاون امور منطقه 3 شرکت مادر تخصصی خدمات کشاوزری در این سفر بر افزایش سطح تعاملات ملی و بین‌المللی در زمینه تحقیقات کاربردی امور ماهیان خاویاری، اتکا به مطالعات تخصصی و بومی در امور مرتبط با خاویار، تحقیقات بازاریابی خاویاری و انتقال تکنولوژی نوین فرآوری و بسته‌بندی خاویار در تنوع بخشی به محصول تاکید کرد و این موارد را از اولویت‌های پیش روی بخش خاویاری عنوان کرد.

وی، در عین حال تکمیل زنجیره ارزش و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات در راستای حفظ شهرت جهانی خاویار را از دیگر اولویت‌های پیش روی بخش خاویاری که مستلزم عزم ملی، رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری در این حوزه است، برشمرد.تعداد مشاهده خبر1144 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal